Sałatka Colesław

Jeśli często korzystasz z usług różnego rodzaju lokali gastronomicznych albo też często kupujesz obiady na wynos to na pewno nie raz spotkałaś się z jedną z najpopularniejszych surówek, jaka jest oczywiście sałatka Colesław. To nie tylko jedna z najczęściej wybieranych sałatek, ale również wspaniały dodatek do obiadu czy samodzielna przekąska na podwieczorek czy inna porę dnia. To również cenne źródło witamin. Ponieważ jej prosty skład zapewnia nam całkiem sporą dawkę warzyw. Warto więc dowiedzieć się trochę więcej na temat tego popularnego dodatku do obiadu czy innych dań. Może dzięki temu zdecydujecie się wykonywać ją samodzielnie w domu.

Sekretem sałatki colesław jest przede wszystkim jej prosty skład. Do przygotowania jej wystarczy raptem kilka składników, takich jak biała kapusta, marchewka jabłko a także sok z cytryny. Jeśli chodzi o przyprawy to te również są dosyć podstawowe. Warto do niej dodać majonez, cukier puder oraz sól i pieprz. Jak widać z tych kilku składników możesz wyczarować swój ulubiony dodatek do obiadu. Pamiętajmy również że nie musimy dodawać do niej octu. Jest to składnik, który znajdziemy w kupnej wersji surówki, która musi mieć dłuższy termin przydatności do spożycia.

Jeśli zaś chodzi o delikatna formę surówki, to w przypadku, gdy chcesz wykonać ilość potrzebna na obiad dla kilkuosobowej rodziny, to wystarczy użyć noża i kuchennej tarki. Jednak jeśli planujesz wykonanie całkiem sporej ilości, to na pewno warto w tym celu wykorzystać specjalna maszynkę , odpowiednimi nakładkami. To doskonałe rozwiązanie jeśli chcesz przygotować sałatkę na większą imprezę albo też porcje na dłużej. Warto o tym pomyśleć, jeśli w twoim dom -u jest sporo amatorów jej smaku i możesz ją znaleźć na talerza twoich bliskich nie tylko w porze obiadowej.
Warto również pamiętać, że prosty skład to nie jedyny atut tej sałatki. Jest ona cennym źródłem witamin a w dodatku nie musimy się martwić zbyt dużą ilością kalorii. Dlatego też jest ona aż tak bardzo popularna. Warto o tym pamiętać szczególnie w okresie jesienno-zimowym. To czas, kiedy szczególnie warto sięgać po warzywa i owoce, szczególnie te świeże, które są coraz trudniej dostępne.

Jeśli jednak nie chcesz przygotowywać tej surówki samodzielnie w domu, to na pewno sprawa będzie jeszcze łatwiejsza. W końcu ten produkt możesz kupić zarówno w określonej gramaturze w pudełku a także świeżo przygotowana na wagę. To jaka wybierzesz jest już twoja decyzja. Warto jednak od czasu do czasu ją kupić i cieszyć się smakiem.