Palenie papierosów.

Nikotynowy nałóg

Jednym z najpopularniejszych nałogów, z którymi zmaga się społeczeństwo są papierosy. Bardzo wiele osób już od najmłodszych lat zaczyna palić, to niestety wiąże się z dużym zagrożeniem dla stanu ich zdrowia. Nałogowe palenie sprzyja bowiem rozwojowi wielu nowotworów, a także zwiększa ryzyko pojawienia się chorób układu sercowo – naczyniowego. To właśnie osoby palące papierosy częściej trafia ą do szpitala z powodu zawałów i udarów. Jest to ogromny problem, który ma znaczenie dla służby zdrowia. Oprócz szkód związanych ze stanem zdrowia palacze mogą skarżyć się na znaczne pogorszenie ich finansów. Zakup papierosów jest naprawdę drogi, jedna Paczka, która części osób wystarcza na jeden dzień kosztuje ponad 15 zł. Są to zatem naprawdę duże wydatki. Palenie papierosów wiąże się tylko i wyłącznie z minusami, dlatego warto zastanowić się nad podjęciem decyzji o ich rzuceniu. Rzucanie palenia jest jednak ogromnym wyzwaniem dla większości z nas. Uzależnienia od nikotyny jest jednym z najtrudniejszych uzależnień do pokonania. W jaki sposób zabrać się za ten cel, aby mieć większą szansę na końcowe powodzenie? Chcemy podpowiedzieć wam w jaki sposób rozpocząć walkę z papierosami, aby naprawdę zbliżyć się do sukcesu.

Znajdź motywację

Najważniejszym elementem jeśli chodzi o walkę z uzależnieniem od nikotyny jest znalezienie odpowiedniej motywacji. To właśnie naszą motywację badają lekarze rodzinni w trakcie wizyt w Przychodni, gdy chcą pomóc nam w tej walce. Warto zastanowić się nad tym jakie vegatywne skutki w twoim życiu powoduje palenie. Możesz zmotywować się również chęcią poprawy stosunków ze swoimi bliskimi lub dziećmi. Dla części z nas motywacja będzie również Chęć zmniejszenia wydatków, a co za tym idzie możliwość spełnienia swoich droższych marzeń. Jest to tylko kilka propozycji, które mogą cię zmotywować, musisz jednak dostosować je do swojego życia i swoich potrzeb.

Zdrowie. Walka z nałogiem

Rozpoczynając walkę z nałogiem warto zaangażować do niej swoich bliskich. Mogą oni stać się tylko i wyłącznie twoim wsparciem, ale również wspólnie z tobą podjąć się wyzwania. Warto również poinformować ich wcześniej ze względu na zwiększony twojego zdenerwowania w danym okresie. Osoby, które bardzo często przegrywają z nałogiem mogą zdecydować się na skorzystanie ze specjalnych suplementów i produktów medycznych, które ułatwiają walkę z nałogiem. Większość tych produktów dostępnych jest bez recepty w aptekach. Być może dzięki nim łatwiej postawisz pierwsze kroki.