Olejki CBD

CBD, czyli kannabidiol, to jeden ze związków występujących w konopiach siewnych, który w odróżnieniu od THC nie ma żadnych właściwości odurzających. Konopie są od dawna znane ze swoich właściwości medycznych i terapeutycznych, a kannabidiol należy do substancji w pełni legalnych, sprzedawanych w różnej postaci i intensywnie badanej w związku z odkrywanym w ostatnich latach szerokim zakresem pozytywnego działania na zdrowie człowieka. Najpopularniejszą formą kannabidiolu jest olejek, który przyjmuje się w odpowiednich dawkach pod język. Coraz więcej firm holenderskich i polskich reklamuje swoje produkty, a znane osobistości i gwiazdy Internetu reklamują olejki i wychwalają ich zbawienny wpływ na ludzki organizm. Popularny jest również naturalny, zdrowy susz zawierający kannabidiol, a w drogeriach coraz częściej można znaleźć kosmetyki do pielęgnacji zawierające ten związek. Nie ma się co dziwić. Zakrojone na szeroką skalę badania dowodzą, że ten naturalny lek może mieć zastosowanie w przypadku wielu schorzeń, dolegliwości, a także działać profilaktycznie na nasze samopoczucie. Substancja jest w pełni bezpieczna, nie uzależnia i nie jest możliwe jej przedawkowanie.

Na co pomaga kannabidiol?

Olejki na bazie CBD mogą byś stosowane regularnie przez osoby, którym nie dolegają żadne schorzenia. Działają wówczas rozluźniająco, stymulują układ nerwowy i redukują stres. Osoby cierpiące na różnego rodzaju alergie, mogą dzięki zażywaniu olejków znacznie zniwelować objawy alergii, takie jak swędzenie, chroniczny katar czy obrzęk. Kannabidiol pomaga również w walce z nałogami i nadwagą. Jego regularne stosowanie sprawia, że osoby uzależnione od nikotyny, alkoholu i miękkich narkotyków, nie odczuwają tak dużej potrzeby, by sięgać po używki, a z kolei ludzie z nadwagą mają mniejszy apetyt. Jednak olejki coraz częściej stosowane są w medycynie, odkąd odkryto, że mają również działanie przeciwwymiotne, przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwgrzybiczne, przeciwbakteryjne i przeciwutleniające. Stosowanie ich w dermatologii pozwala na szybsze gojenie się ran i poprawę ogólnego stanu skóry, hamuje procesy zapalne w całym organizmie, a najnowsze badanie wykazują również, że wpływa również destrukcyjnie na komórki rakowe. Preparat doskonale wpływa również na pacjentów cierpiących na głęboką depresję i stany lękowe. Nie da się więc przecenić ich wpływu na cały organizm i samopoczucie człowieka, a wielbiciele preparatu reklamują go niemal jako lek na wszelkie dolegliwości.

Jak wybrać odpowiedni preparat?

Mimo, że kannabidiol jest bezpieczną substancją, która nie uzależnia, warto skonsultować się ze specjalistą w sprawie jego zażywania. Na rynku pojawia się coraz więcej produktów, z których część reprezentuje najwyższą jakość popartą odpowiednimi certyfikatami, a z kolei inne świadczą o próbie szybkiego zarobienia pieniędzy na produkcie, który cieszy się wzmożoną popularnością. Lekarz powinien dostosować również poziom stężenia preparatu do indywidualnych potrzeb pacjenta oraz zalecić konkretne dawkowanie olejku. Związek ten używany jest również w przypadku leczenia dzieci. Zaleca się go małym pacjentom cierpiącym na autyzm, dzięki czemu zniwelowane są nadpobudliwość i zachowania agresywne, a także dzieciom i dorosłym z astmą, cukrzycą czy cierpiącym na bezsenność. Oczywiście, dawki dla dzieci powinny być odpowiednio mniejsze i skonsultowane z lekarzami, u których one się leczą.