Walka ze zmarszczkami – jak i kiedy zacząć?

Kremy przeciwzmarszczkowe to zaawansowane środki do pielęgnacji, których zadaniem jest zniwelowanie oznak starzenia. Z biegiem lat na skórze zaczynają być widoczne pierwsze oznaki starzenia, a cera wymaga specjalnych kosmetyków, aby zmniejszyć tempo ich rozwoju. Skóra traci swoją elastyczność i nie jest już taka jędrna jak u młodych dziewcząt, a na dodatek zmniejsza się poziom jej nawilżenia. To właśnie ostatni czynnik w największym stopniu wpływa na to, że zmarszczki są coraz głębsze, a przez to coraz bardziej widoczne.

Dobry krem przeciwzmarszczkowy – zdrowie skóry

Nie jest wskazane stosowanie pierwszego kremu przeciwzmarszczkowego, jaki przez przypadek wpadnie nam w oko w drogerii. Każda skóra jest inna, a kobiety w różnym wieku powinny wybierać preparat dostosowany do ich metryki. Kremy przeznaczone dla kobiet między trzydziestym a czterdziestym rokiem życia, które starają się walczyć z drobnymi kurzymi łapkami czy zmarszczkami mimicznymi, będą stanowczo za słabe dla kobiet, które są juz po sześćdziesiątce, a ich skóra potrzebuje o wiele silniejszego nawilżenia. Podobnie działa to w drugą stronę – jeśli stosunkowo młoda kobieta zacznie używać kremu dla starszych pań, będzie on dla niej zbyt silny i z biegiem lat nie będzie miała już na co go wymienić. Zawsze warto wybierać kosmetyki, które są indywidualnie dobrane, a dodatkowo zawierają składniki odpowiednie dla naszego typu skóry.

Stosowanie preparatów przeciwzmarszczkowych

Kremy przeciwzmarszczkowe jak stosować? Złotą zasadą stosowania tego typu kosmetyków jest rozpoczęcie ich stosowania jeszcze zanim pojawią się pierwsze oznaki starzenia. Nie oznacza to, że wszystkie młode dziewczęta powinny natychmiast ruszyć szturmem do drogerii, żeby używać na noc preparatów dla starszych pań. Chodzi raczej o to, że kremy tego typu nie są lekarstwem, które spowoduje, że zmarszczki znikną, a środkiem pielęgnacyjnym, który może znacznie opóźnić pojawienie się pierwszych zmarszczek. Warto więc zadbać o skórę twarzy wcześniej, aby uniknąć przedwczesnych zmarszczek. Dziewczyny i kobiety do dwudziestego piątego roku życia powinny regularnie oczyszczać skórę twarzy, a następnie używać nawilżających kremów do twarzy, które zagwarantują permanentne nawilżenie skóry. Po dwudziestym piątym roku życia, co oczywiście często jest również zależne od wrodzonych predyspozycji, na twarzy zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki. Najczęściej są to zmarszczki spowodowane śmiechem, a więc kurze łapki koło oczu i zmarszczki w okolicach ust. Wówczas można już używać specjalnych kremów dla kobiet powyżej dwudziestego piątego roku życia, które cechują się składnikami o silniejszym działaniu niż zwykły krem nawilżający. Z biegiem lat kobiety powinny zmieniać kremy przeciwzmarszczkowe na takie, które odpowiadają ich wiekowi i stosować je codziennie, aby skóra otrzymywała potrzebne składniki i starzała się wolniej.